Despre școala noastră

Misiunea noastră

Dezvoltarea aspiră spre calitate, spre modernitate, performanță, eficiență, spre stimularea învățării continue, deschidere către comunitatea locală și europeană, pentru a oferi șanse egale tuturor elevilor, urmărind ca aceștia să fie pregătiți pentru viață, pentru inserția socială. Elevii își vor defini rolul lor, după absolvirea școlii noastre.
Suntem școala în care se învață, fiecare elev se poate dezvolta la potențialul său maxim.

Management educațional:

MATEI GIANINA-SILVIA – director – grad didactic I
PICOVICI MARIANA – director adjunct – grad didactic I
2023 - 2024

Corpul profesoral - primar

Clasa P-A, Înv. Felvinți Dorina, Grad didactic: I
Clasa P-B, Înv. Porcilă Adina, Grad Didactic: I
Clasa P-C, Înv. Cost Ștefania, Grad Didactic: Definitav
Clasa P-D, Înv. Mariș Ioana, Grad Didactic: I
Clasa P-E, Înv. Iurean Stanca-Maria, Grad Didactic: I
Clasa I-A, Înv. Mucea Bianca, Grad Didactic: Definitivat
Clasa I-B, Înv. Gore Alina, Grad Didactic: I
Clasa I-C, Înv. Deteșan Mihaela, Grad Didactic: I
Clasa I-D, Înv. Tudor Domnica, Grad Didactic: I
Clasa II-A, Înv. Pop Lăcrămioara, Grad Didactic: I

Clasa II-B, Înv. Drăgan Maria, Grad Didactic: II
Clasa II-C, Înv. Oprea Monica, Grad Didactic: I
Clasa II-D, Înv. Sîrb Alexandra-Brenda, Grad Didactic: Definitivat
Clasa III-A, Înv. Suia Angela, Grad Didactic: Definitivat
Clasa III-B, Înv. Răfăilă Simona, Grad Didactic: II
Clasa III-C, Înv. Badiu Bianca, Grad Didactic: Definitivat
Clasa IV-A, Înv. Oaida Felicia, Grad Didactic: I
Clasa IV-B, Înv. Bereș Andreea, Grad Didactic: I
Clasa IV-C, Înv. Bondor Camelia, Grad Didactic: I

Corpul profesoral - gimnaziu

Limbă și comunicare:

• VESA CAMELIA – Limba Română - gradul didactic I
• GRUIAN OCTAVIAN - Limba Română - gradul didactic I
• MATEȘ ANDREEA - Limba Română / Franceză – grad didactic II
• BUZILĂ CRISTINA – Limba Engleză - gradul didactic I
• IRIMIA LUCICA – Limba Engleză - gradul didactic I
• FENEȘAN-STEINER BRIGITA –Limba Germană – definitivat

Om și Societate:

• ICLENZAN IULIA – Geografie – gradul didactic I
• VOMIR VICENȚIA – Istorie – gradul didactic I
• IONESCU LAURA – Istorie
• FENEȘAN ANCA – Ed. socială - debutant
• MOCAN ELENA – Religie Ortodoxă - definitivat
• BUTEANU IOAN – Religie Ortodoxă - definitivat
• MOLDOVAN MIHAIL – Religie Penticostală - definitivat

Matematică, Științe, Informatică și T.I.C.:

• MIREA CRINA – Matematică – gradul didactic I
• CANDREA ANGELA – Matematică – gradul didactic I
• MOLDOVAN DAIANA – Matematică – debutant
• ALUAȘ ANCA – Matematică – gradul didactic I
• SZEKELY CARMEN – Fizică – gradul didactic I
• PLEȘOIU VIORICA – Fizică - gradul didactic I
• HĂDĂREAN MIHAELA – Chimie – gradul didactic I
• CRISTEA ANA-MARIA – Biologie - gradul didactic II
• BALMOȘ GABRIEL – Informatică și T.I.C. - definitivat

Arte, Sport, Tehnologii

• BÎLCU MIRCEA – Ed. Plastică - gradul didactic I
• BORLA IULIAN – Ed. Muzicală – debutant
• ANDREICA OVIDIU – Ed. Muzicală
• BRÂSTAN BRÎNDUȘA – Ed. Tehnologică
• POTORA FLORIN – Ed. Fizică - gradul didactic I
• HIRSCH DAN – Ed. Fizică - definitivat
• MUREȘAN MIRCEA – Ed. Fizică - gradul didactic I
• ȘERBAN ALEXANDRU – Ed. Fizică - definitivat

Skip to content